fbpx

W większości przypadków, nawet jeśli za zakupy płacą mężczyźni, to kobiety najczęściej wybierają wino. Dokonują wyboru, kierując się punktami:

  • z jakiej okazji butelka będzie otwarta,
  • do jakiego dania ma być serwowane,
  • kiedy będzie miało być podawane.

Przedstawimy Wam 5 dowodów na to, że kobiety nie tylko lubią wino, ale są także do niego podobne.

  1. Duża różnorodność

Tak jak kobiet, tak i win jest całe morze. Różne style, typy – nie ma drugiej takiej samej na całym świecie. Całonocne chichoty? Coś lepszego niż bąbelki! Towarzystwo na miły wieczór.

  1. Na najlepsze musisz poczekać

Na tę jedną, jedyną miłość czasem warto poczekać. W przypadku wina może to oznaczać pożądanie tych, które już są niedostępne. Rynek wina jest niejednorodny, wina, które stają się popularne, szybko stają się towarem deficytowym. Dla tych wyjątkowych trzeba dołączyć do klubu wina, a czasem też wpisać się na listę oczekujących, na której już może się znajdować 5000 zalotników. Czasem trzeba się przygotować na ostrą walkę. Tak samo jest w przypadku kobiet – warto się postarać, aby zdobyć serce swojej wybranki.

  1. Kobieta zmienną jest – to samo dotyczy wina

Kiedy wpadamy na wspaniałe wino, nie możemy się oprzeć i od razu bierzemy całą skrzynkę. Po około roku otwieramy kolejną butelkę i okazuje się, że wino nie jest takie samo, jak je zapamiętaliśmy. Większość win dostępnych na rynku nie nadaje się do przechowywania. Te, które się do tego nadają, mogą nawet kilka lat wydawać się dziwne i pewnego, pełnego wdzięku nieokrzesania nie pozbędą się nigdy.

  1. Bezpieczeństwo jest najważniejsze

Podobnie jak niektóre kobiety, wina lubią gniazdować. Wino niespecjalnie lubi, żeby je tarmosić, przerzucać z miejsca na miejsce, przegrzewać, nadmiernie wyziębiać, a co gorsza – nie doceniać. Długi proces dojrzewania wymaga ogromnej troski i często zostawia się to profesjonalistom. Otwieranie wina też wymaga umiejętności i znajomości pewnych ogólnie przyjętych norm. Delikatny dotyk i odrobina pewności siebie umożliwi opanowanie nawet najbardziej swawolnej butelki wina.

  1. Wino jest dobre dla zdrowia

Antocyjany znajdujące się w winie świetnie wpływają na serce. Wino pite z umiarem zmniejsza poziom stresu, zwłaszcza po długim dniu. Nie można jednak przesadzać, żeby nie nadwyrężyć serca. Z winem trzeba obchodzić się powoli – w końcu mamy całe życie, by się nim cieszyć. Tak samo nie ma wątpliwości, że nasze życie nie ma sensu i byłoby trudne bez kobiet.